Öz Can Pişmaniye, Hüseyin CAN tarafından 1957 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana sürekli üretim  kapasitesini, teknolojisini ve müşteri memnuniyetini arttıran firmamız bugün sektöründe lider konumdadır. Günde 3 ton  üretim kapasitesi ile en büyük ve en hijyenik tesislere sahip olan firmamız, buna rağmen daha yeni, daha büyük ve daha  modern bir üretim tesisleri için yatırımlarını başlatmıştır. Kendi matbaa tesislerine de sahip olan Öz Can Pişmaniye, 15 yıldır tüm ambalajlarını kendisi üretmektedir.  Kendi sektöründe Gıda Üretim Sertifikalarına ilk sahip olan firmamız, TÜV Belgelendirme Kuruluşu’ndan ISO 9001  Kalite Belgesi’ne ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi’ne sahiptir. Ürün kalitemiz ve kapasitemiz nedeniyle ürünlerimiz  bugün yurt içinde büyük dinlenme tesisleri, büyük zincir marketler ve birçok satış noktamızda bulunabilmektedir.  1983 yılında İzmit’ten ilk pişmaniye ihracatını Suudi Arabistan’a firmamız gerçekleştirmiştir. 30 yılı aşkın süredir tüm  Avrupa’ya, Amerika Birleşik Devletleri’ne, Avustralya’ya, Çin’e, Rusya’ya ve bazı Türki Cumhuriyetleri’ne ihracat yapmaktayız.  Avrupa’da televizyon kanallarında reklamlarımız dönmektedir. Son yıllarda pişmaniye sektörüne yeni bir heyecan getirmek amacıyla karton ambalajların yanısıra, dekoratif ve  hediyelik ahşap ve metal ambalajlar kullanmaya başlayan firmamızın bu girişimi büyük beğeni toplamış ve firmamıza “Yılın  Girişimcisi” ödülü getirmiştir.   Yine bir “İlk” e imza atarak geliştirdiğimiz “Porsiyon Pişmaniye”, her türlü etkinlikte tazeliğini koruyarak dağıtılabilecek,  Catering firmaları tarafından tatlı olarak sunulabilecek, çeşitli restoran ve pastanelerde çeşitli soslarla birlikte tüketilebilecek  bir ürün olmuş ve sektörde büyük ses getirmiştir.  Eskiden el ile çekilen pişmaniyeler, bugün firmamız tarafından otomatik makineler ile üretilmekte, sürekli yüksek  kalitede üretim sağlanmaktadır. En iyi hammaddeler ile eğitimli personelimiz tarafından üretilen ürünlerimiz bugün  Antepfıstıklı, Fındıklı, Kakaolu, Çikolata Kaplı, Türk Kahveli, Meyveli, Tarçınlı, Güllü ve Damlasakızlı gibi çeşitlerde tüketiye  sunulmaktadır. Pişmaniye’nin yanında Saray Helvası, Lokum, Cezerye, Mesir Macunu, Kestane Şekeri gibi ürünleri de  portföyünde bulunduran firmamız, yeni yatırımları ile gelişmeye ve sektörünün lideri olmaya devam edecektir... 
1957’den geleceğe eşsiz lezzetlerle...
Anasayfa Kurumsal Ürünler Haberler Tüketici Üretim Galeri İletişim
ISO 22000
ISO 9001
Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız
Bu site içinde yer alan tüm yazı ve görsel malzemelerin telif hakları Öz Can Pişmaniye Gıda San. Ltd. Şti.’ne aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz olarak kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Yaratıcı, yenilikçi ve geliştirici kadrosuyla sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Öz CAN Pişmaniye, bu alanda sunduğu hizmet, kalite ve ürünleri ile en güvenilir ve tercih edilir şirketlerin başında olmayı ilke  edinmiş; yönetim, kalite ve gıda güvenliği politikasını ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO  22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standart Şartları doğrultusunda düzenlemiştir. Öz CAN Pişmaniye, ürün zinciri boyunca gerekli dış iletişime yönelik düzenlemeleri yaparak, yasal şartlar  ve mevzuat şartların gereklerini yerine getirmiş ve bu alandaki tüm gelişmeleri yakından takip etmektedir.  Hizmet kalitemizi ve ürünlerimizin güvenilirliğini ölçülebilir ve sürdürülebilir kılmayı amaçlar. Bu amaç  doğrultusunda, müşterilerimizin koşulsuz memnuniyetini hedefler, ekip ruhuna sahip nitelikli iş gücümüzle,  imal ettiğimiz ürünleri güvenilir, kaliteli, zamanında, eksiksiz ve problemsiz olarak teslim etme çabamızla,  sürekli iyileşme çalışmalarımızla müşteri beklentilerini tam olarak karşılamaya ve beklenen mükemmel hizmeti ve güvenilir ürünleri çevreye karşı duyarlı hareket ederek ve ihtiyaç duyulan tüm iletişim gerekliliklerini  sunmaya çalışırız. "KALİTE ve ÜRÜNLERİMİZİN GÜVENİLİRLİĞİ", Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemimizin yanı sıra tüm çalışanların gönüllü desteği ve sorumluluk bilinci ile sağlanır ve sürdürülür. Başta üst yönetim olmak  üzere tüm çalışanlar şirketimizin Kalite ve Gıda Güvenliği Politikasını uygulamaktan ve Kalite ve Gıda  Güvenliği sisteminin etkinliğini geliştirmekten sorumludur.